Visit us & take a rest
Come Sail Away
Great Location and Service

Co 7 osoba na świecie jest niedożywiona. Oznacza to, że prawie bilion ludzi na świecie cierpi z powodu głodu, a ponad połowa z nich to kobiety i dzieci. Na naszym globie żyje 146 milionów niedożywionych dzieci, a co 6 sekund jedno z nich umiera. 98% głodujących na świecie żyje w krajach rozwijających się, głownie w Indiach, Chinach, Bangladeszu, Kongo, Indonezji, Pakistanie i Etiopii.

Według Światowej Organizacji Zdrowia głód jest jednym z największych problemów współczesnego świata. Właściwe odżywianie ma wpływ na rozwój zarówno fizyczny jak i emocjonalny. Dzieci oraz młodzież są szczególnie narażenie na negatywne skutki niedożywienia.

Uczniowie Zespołu Szkół Policealnych ze Szkolnego Koła PCK przygotowali informacje o problemach głodu w Polsce i na świecie oraz kromki chleba z przesłaniem na Światowy Dzień Walki z Głodem.

16 października - Światowy Dzień Walki z Głodem
16 października - Światowy Dzień Walki z Głodem
16 października - Światowy Dzień Walki z Głodem
16 października - Światowy Dzień Walki z Głodem
16 października - Światowy Dzień Walki z Głodem
16 października - Światowy Dzień Walki z Głodem